За сприяння міського голови Устилугу Віктора Ростиславовича Поліщука у п’ятницю 14 червня дирекція фестивалю "Стравінський та Україна" запрошує меломанів у подорож до  музею-садиби Ігоря Стравінського в Устилузі.  Маємо чудову нагоду поспілкуватися з доктором філологічних наук Віктором Давидюком Тема зустрічі- презентації: «Загадкова Волинь, зачароване Полісся».
Нещодавно на прохання дирекції фестивалю «Стравінський та Україна» Віктор Давидюк виголосив реферат «Пресвятая весна» Ігоря Стравінського в контексті європейського модернізму».  Як стверджував автор, на початку твору двічі звучить мелодія української веснянки «Пресвятая весна, що ти нам принесла». Перший раз – ніжно, імпресивно, що означає пробудження природи, вдруге – експресивно, емоційно, може, навіть агресивно - на означення її буяння. Цілком імовірно, що композитор почув ці мелодії в Устилузі.
Аналіз твору Ігоря Стравінського з точки зору фольклористики викликав захоплення аудиторії.
У новому дослідженні «Зачароване Полісся» директор Інституту культурної антропології, який сходив пішки західне Полісся, пропонує подивитися на цей край на північному-заході України крізь призму історії, археології, антропології, популяційної генетики, етнології, топоніміки та фольклору. Що більше, розглядає гіпотезу про західнополіське походження «Велесової книги»!
Можу гарантувати, що залучені факти змінять ваші уявлення про минуле краю та його мешканців.
Спеціальний гість презентації -  поет і журналіст Сергій Цюриць. Поезія Сергія стала предметом етнологічного дослідження у «школі Віктора Давидюка». Його  роман-фейєрія «Рай-мир» - неймовірна амальгама із міфів, легенд, апокрифів, де за кожним рядком і навіть словом – втрачені знання праминувшини його рідного Полісся. Має письменник у своєму доробку народознавчий нарис про писанкарство на Волині та Волинському Поліссі. Робота з’явилася у серії «Бібліотека народознавця» Полісько-Волинського народознавчого центру Інституту  народознавства АНУ, з яким активно співпрацював Сергій Цюриць. У видавництві «Вежа» ВДУ імені Лесі Українки побачили світ його поеми «Сльоза» і  «Весілля папороті» на підставі багатющого фольклорного матеріалу…
Отож, початок зустрічі-презентації - у музеї-садибі Ігоря Стравінського в Устилузі о 12 годині 14 червня.
Подорожі у «райський куточок для творчості» Ігоря Стравінського - новий  супутній захід у рамках музичного фестивалю «Стравінський та Україна», якому виповнюється 25 років.

Василь Ворон,
художній керівник фестивалю