З нагоди 25-ліття музичного  фестивалю «Стравінський та Україна»  Волинська обласна філармонія запрошує волинян на   мистецькі заходи у Нововолинську,  аневичах, Камені-Каширському  за участі Національного академічного духового оркестру України.

Напередодні Міжнародного дня музики 30 вересня у Волинському академічному муздрамтеатрі імені Шевченка  дирекція фестивалю «Стравінський та Україна»  відзначатиме меценатів і партнерів проекту, а  Національний академічний духовий оркестр України покаже програму «Планета Голлівуд» з музикою до фільмів. У програмі концерту - твір Ігоря Стравінського «Four Norwegien Moods» 1942 року до фільму про окупацію Норвегії нацистами, що вийшов окремим виданням і був виконаний 1944 року.

Від першого фестивалю 1994 року паломництво у «райський куточок для творчості» Ігоря Стравінського стало традиційним. Нова подорож у рамках супутнього заходу «До  джерел «Пресвятої весни» -  з презентом для музею-садиби Ігоря Стравінського від Інституту культурної антропології. Доктор філологічних наук Віктор Давидюк презентуватиме проект «Поліська дома» (1-4 книги). З допомогою давньої української музики спробуємо «реставрувати»  музичний побут початку ХХ століття, що надихав Ігоря Стравінського.

1 жовтня Галицький академічний камерний хор запрошує на програму «Мирослав Скорик: учні і послідовники»  у Палаці культури міста Луцька. Почесного гостя фестивалю британського режисера Тоні Палмера чекає нова зустріч з українським хоровим мистецтвом. Перша відбулася під час зйомок фільму про Стравінського, коли для знімальної групи організували подорож на Сорочинський ярмарок 1981 року. На заболоченому полі не обійшлося без сюрпризів.

«Коли ми знімали якийсь хор, Крафт (помічник Стравінського) раптом схопив мене за руку: ‘’Ти впізнаєш це?’’ Це був нота в ноту точний початок останньої частини Symphony in C. Партитури для басів, труб, тромбонів тепер співала група надзвичайно огрядних сільських жінок, котрі, я певний, ніколи не чули про Стравінського. Але їхні звуки і ноти Стравінський відтворив у Штатах 50 років потому, як вперше почув подібну на гудіння мелодію, коли ще був дитям»

Виставка «Музичний авангард 60-х» в обласному краєзнавчому музеї – спроба  реставрувати музичний побут Волині 50-літньої давності, а також нагода зустрітися з ветеранами волинської рок-сцени, які робили свої перші кроки під впливом легендарних «Бітлз», «Пінк флойд», Джимі Хендрікса», «Крім» - героїв фільму Тоні Палмера «Вся моя любов».  Під час зустрічі із студентами університету імені Лесі Українки запланований показ   фільму Тоні Палмера «Космічне кіно» з музикою  Майкла Олдфілда», приурочений до 50-ліття висадки американських астронавтів на Місяць. Сценарист і режисер Тоні Палмер створив фільм на замовлення  NASA з використанням унікальних матеріалів аерокосмічної агенції.

Програму першого фестивального тижня у Кафедральному  соборі Св.Ап. Петра і Павла  завершить «польський день». Хор Музичного інституту  Університету імені Марії Склодовської - Кюрі виступить у супроводі академічного камерного оркестру «Кантабіле». Художній керівник проекту професор, лауреат міжнародних конкурсів акордеоністка пані Елвіра Слівкєвіч-Цісак. Концерт відбудеться, як завжди,  за фінансової підтримки Генерального консульства РП у Луцьку.

12 жовтня Народна академічна хорова капела «Почайна» Національного університету Києво-Могилянська академія ( керівник – народний артист України Олександр Жигун) запрошує до пам’ятки архітектури національного значення Кафедрального костелу Св. Ап. Петра і Павла на  спеціальний концерт з творів духовної музики. До 250-ліття від народження Станіслава Монюшка кияни виконають   Латинську месу мі бемоль мажор за участі солістів, органіста та академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії.

13 жовтня на концерт фортепіанної музики запрошує Роман Шутко (м.Львів). Концерт відбудеться у Волинському академічному обласному театрі ляльок.

18 жовтня - «заключний акорд» фестивалю за участі народного артиста України Ігоря Блажкова і симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії. Десятилітня співпраця з видатним популяризатором музики 20 століття і творів Ігоря Стравінського увінчалася виконанням найвизначніших творів композитора на сцені театру імені Шевченка. Вперше у фестивальній програмі симфонічна поема «Меса» та музика балету «Гра у карти» Ігоря Стравінського.

Василь Ворон