“УКРАЇНА СПІВАЄ ПОЕЗІЮ”

До 150-річчя від народження Лесі Українки Волинська обласна філармонія підготувала аудіовізуальну презентацію антології української співаної поезії.

Усі народи, які переживали драматичні, трагічні, героїчні періоди своєї історії мали своїх співців.  Образ співця присутній з давніх давен в історії світової культури: Біблійних текстах, грецькій міфології, давньоруських літописах, творах української літератури, драматичних поемах Лесі Українки «На руїнах», «Оргія», «Орфеєве чудо».

Художній керівник фестивалю «Стравінський та Україна», журналіст Василь Ворон розповідає про відродження на Волині багатовікової традиції живого звучання поетичного слова, Всеукраїнські фестивалі авторської пісні та співаної поезії «Оберіг», що від 1989 року творили  «життєве середовище» для  розвитку жанру української співаної поезії як необхідної складової музичної культури доби незалежності.

 Аудіовізуальний проект включає студійні і концертні записи співаної поезії Волинського телебачення 1992-2018 років, найбільш актуальні твори авторів і виконавців, а також змонтовані сюжети «Україна співає поезію», «Лірники»,  «Козак Мамай», «Орфей і Евридіка»…

 Використана література:

 Леся Українка:  драматичні поеми «На руїнах», «Оргія», «Орфеєве чудо»;

  1. Ніколаус Харнонкурт: «Музика як мова звуків. Шлях до нового розуміння музики»;
  2. Гнат Хоткевич: «Музичні інструменти українського народу»;
  3. Олекса Ошуркевич: «Лірницькі пісні з Волині», «Мелодії червоної калини»;
  4. Оксана Забужко: «З мапи книг і людей»;
  5. Олександр Опанасюк: «Інтенціональність у просторі культури: мистецтвознавчий, культурологічний та філософський аспекти»

 Телефон для довідок - 0637208064