Програма 18 музичного фестивалю «Стравінський та Україна»

З 1 по 10 жовтня Волинська обласна філармонія і наш почесний гість режисер Тоні Палмер (Велика Британія) у співдружності з ВНУ ім. Лесі Українки та Генеральним консульством РП у Луцьку, за підтримки мецената Володимира Вдовенка та Устилузького міського голови Віктора Поліщука пропонують українсько-польсько-британський триптих імпрез у програмі 18 музичного фестивалю «Стравінський та Україна».
Отож, 1 жовтня, на добрий початок - «Віртуози Львова»! Якщо вам до рук не потрапляли записи компакт-дисків Академічного камерного оркестру Львівської національної філармонії і ви не слухали їх «на живо» з співаками чи інструменталістами, диригентами та композиторами з-поза меж України, пропоную дещо із рецензій:
«Віртуози Львова» повністю підтвердили своє ім`я, оркестр вельми емоційний, з «фресковим» розмахом виконавської манери і водночас незмінно коректний» ( «Культура і Життя»). «Делікатне, повне вишуканості і неповторного шарму диригування Сергія Бурка було в досконалій гармонії з характером представленої музики і підкреслювало досконалу музичну майстерність колективу» («Рух музични» Польща). «Кожний музикант, що грає у львівському колективі, має право називатись віртуозом, тобто артистом супер, артистом найвищого класу»(«Трибуна люду» Польща). Публіка була захоплена і зачарована цими видатними музикантами з першого моменту…Пан Бурко, звичайно, видатна мистецька особистість, яка здатна вести оркестр у цілковито впевненій і чарівній манері». («Веттінгерські камерні концерти» Швейцарія).
З жовтня у Палаці культури міста Луцька видатний британський режисер Тоні Палмер і Академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської філармонії запропонують широку і різножанрову панораму британської музики у кіноконцерті «Від Перселла до «Бітлз» у двох відділеннях. Це другий концерт із "британського циклу". Перший ми присвятили Бенджаміну Бріттену, а наступного року підготуємо концерт до 150-ліття Ральфа Воана-Вільямса (народився 12 жовтня 1872 року).
4 жовтня для студентів і викладачів факультету іноземної філології ВНУ імені Лесі Українки почесний професор університету Тоні Палмер прочитає лекцію: « JOHN LE CARRÉ AND THE IMPORTANCE OF THE SPY NOVEL IN 20TH CENTURY ENGLISH LITERATURE». Приводом для спілкування з студентами і викладачами факультету культури і мистецтв стане «Путівник оркестром» Бенджаміна Бріттена (1946), його вплив на музично-естетичне виховання покоління «бебі буму», творча спадщина «Бітлз»...
5 жовтня під час презентації меморіального видання пам'яті композитора, у музеї-садибі Ігоря Стравінського в Устилузі у центрі уваги буде неймовірна історія документального фільму Тоні Палмера «Десь на кордоні» (1982)…
Гітарист Якуб Костюшко – зірка «польського дня» фестивалю - закінчив Музичну академію у Вроцлаві і Королівську консерваторію в Гаазі. «Для нього не існує жодних технічних чи інтерпретаційних обмежень», зазначає Ал Кунце на сторінках видання «Guitar Foundation of Amerika». Нещодавно талановитий музикант, доктор музичних мистецтв, підготував світову прем’єру творів британського композитора Харві Хоупа у супроводі камерного оркестру на своєму гітарному фестивалі у Щецині і погодився включити один із них до програми з Академічним камерним оркестром «Кантабіле». У репертуарі віртуоза не лише «канонічні», але й презентовані віртуозу композиції від польських композиторів. На виході його четвертий бароковий компакт диск з музикою Баха, Телемана, Скарлатті.
З іменем Стравінського пов’язані два супутні заходи: презентація лекторію-виставки «Україна співає поезію» у ВКМ і виставка « Гумор семи муз» у Палаці культури міста Луцька до Міжнародного дня музики. У першому випадку джерелом інспірації став знімок, на якому Стравінський в Устилузі слухає гру волинського лірника; у другому – Стравінський і Пікассо на дружньому шаржі Жана Кокто. Цей тренд продовжує волинський художник Микола Волошин та його колеги, зарубіжні художники-карикатуристи.