Програма фестивалю.
1 жовтня. Луцький замок. 18.00
Відкриття XV музичного фестивалю «Стравінський та Україна»
Національний академічний духовий оркестр України ( диригент Михайло Мороз) виконає твори Ігоря Стравінського, Дірка Броссе, Джефа Пендерса, Феррера Феррана, Франко Чезаріні, Яна Ван Дер Рооста, Самуеля Хазо, Роберта В. Сміта, Отто М. Шварца.
2 жовтня. Палац культури міста Луцька. 18.00
«Українська фортепіанна мініатюра». Концерт заслуженого діяча мистецтв України Олександра Козаренка (фортепіно).
4 жовтня. Музей-садиба І. Стравінського в Устилузі. 14.00
«До витоків «Весни священної». Лекція лауреата обласної мистецької премії імені Ігоря Стравінського Василя Ворона про лірницьку традицію на Волині.
7 жовтня. Кафедральний костел св. Апостолів Петра і Павла. 16.00
«Польський день» фестивалю. Концерт акапельної музики у виконанні вокального ансамблю «Selencja» (Польща) за сприяння Генерального консульства РП у Луцьку.
9 жовтня. Палац культури міста Луцька. 18.00
Концерт Національного камерного ансамблю «Київські солісти» за участі почесного професора університету і почесного гостя фестивалю режисера Тоні Палмера (Великобританія). У програмі твори Й. С. Баха, І. Стравінського, Ф. Мендельсона–Бартольді, Б. Бріттена. Презентація фільму «Інструменти оркестру» про Б. Бріттена.
10 жовтня. Музей-садиба І. Стравінського в Устилузі. 12.00
Музичний авангард шістдесятих.
У центрі уваги тематичної прес-конференції в музеї-садибі Ігоря Стравінського в Устилузі - музичний авангард 1960-х. Останнє десятиліття у житті і творчості Ігоря Стравінського привертає особливу увагу з кількох причин, адже у ньому, як у фокусі, сходяться найбільш значущі музичні тренди минулого століття до яких був причетний «композитор 1000 стилів».
Через півстоліття після зацікавлення Стравінського регтаймом «авангардний джаз» ( визначення із «Тлумачного словника джазу» Валерія Колєснікова) уже налічував десятки стилів і напрямків, а французька вокальна формація «Свінгл сінгерс» 1963 року викликала сенсацію у музичному світі, співаючи у джазовій манері музику Баха…
1964 року після візиту «Бітлз» до США світ огортає хвиля «бітломанії», яка не залишила байдужим Ігоря Стравінського. І одного разу його представник телефонує до офісу продюсера Тоні Палмера, який, закінчивши університет у Кембріджі, знімав для БіБіСі фільм про лідерів британської рок-сцени і запрошує режисера на зустріч з Ігорем Стравінським. У готелі «Савой» Стравінський просить режисера Тоні Палмера познайомити його з Джоном Ленноном...
1962 року Стравінський приїздить до СРСР, але його не пускають на поріг його спотвореної оселі в Устилузі. Він відмовляється від концерту в Києві, де його з нетерпінням чекали учні композитора і педагога Бориса Лятошинського, які творили «київський авангард шістдесятих». Але саме представнику тієї плеяди Стравінський довірив виконання своїх творів на початку 60-х, а від 2008 року Ігор Іванович Блажков - один із рушіїв фестивалю «Стравінський та Україна». Нещодавно твори плеяди «шістдесятників» зібрав у музичну антологію із чотирьох компакт-дисків піаніст Євген Громов і 10 жовтня з композитором Віталієм Годзяцьким вони будуть презентувати унікальний проект в музеї-садибі Ігоря Стравінського Устилузі (12 година) і картинній галереї Луцького замку (17 година).
«Музичний авангард 60-х» під «перехресним вогнем» поглядів з Києва і Лондона – початок нового проекту у рамках фестивалю.
Запрошуємо до обміну думками.
Василь Ворон
10 жовтня. Художній відділ Волинського обласного краєзнавчого музею. 17.00
Концерт-презентація музичної антології «Київський авангард 1960-х. Школа Бориса Лятошинського». Автор антології і виконавець фортепіанних творів піаніст Євген Громов (м.Київ).
11 жовтня. Художній відділ Волинського обласного краєзнавчого музею. 17.00
«Музичні діалоги» пам’яті Федора Стравінського» за участі вокалістів, лауреатів міжнародних конкурсів Анастасії Янцур (м.Рівне) та Романа Коренцвіта (м.Львів). До 145-річчя дебюту Федора Стравінського на сцені Київської опери.
13 жовтня. Ковельський народний дім «Просвіта». 18.00
Концерт інструментальної музики «Неперевершені» за участі родини лауреатів міжнародних конкурсів Остапа та Ольги Шутків.
14 жовтня. Волинський академічний облмуздрамтеатр ім Т. Шевченка. 18.00
Закриття фестивалю.
Концерт до 100-ліття Національного академічного симфонічного оркестру України під диригуванням народного артиста України Володимира Сіренка. У програмі сюїта із балету «Жар-птиця» І. Стравінського, симфонічна поема «Влтава» Б. Сметани, Симфонія № 2 Б. Лятошинського і три весільні пісні для сопрано і симфонічного оркестру в обробці М. Скорика. Солістка - заслужена артистка України Наталя Ніколаїшин.