В Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла 13 серпня, в рамках п’ятого фестивалю органної музики “Luchesk Organum”, знову звучав величний орган храму. Концерт органної музики представив молодий, талановитий львівський музикант Віталій Дворовий. Випускник Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, лауреат національних та міжнародних конкурсів, соліст-органіст Львівського будинку Органної та камерної музики представив програму «In Gloria Domini» («во Славу Господню»).

      Фестивальний концерт органіст розпочав твором Прелюдія і фуга до-мінор, що дозволило вкотре доторкнутися до творчості Й. С. Баха та осягнути його геніальність. Піднесений драматизм твору, згодом, послужив постлюдом до похорону Діани, принцеси Уельської. Знамениту «Арію» в перекладі для органу, що виконав органіст, можна назвати справжнім діамантом. Відомо, що оркестрова сюїта № 3 була написана після смерті першої дружини І. С. Баха, яку він дуже любив. Геніальний твір з перших звуків заворожував так, що створювалося відчуття, ніби музика виливається з піднебесся. Також у програмі прозвучав культовий твір органного репертуару Токата та фуга ре - мінор Баха. Музика Баха незмінно викликала емоційний відгук у публіки.

      Романтичний варіант пасакалії був представлений опусом Інтродукція і Пасакалія ре-мінор німецького композитора Макса Регера. Романтику і неокласику поєднав композитор у цьому творі, використовуючи музичну мову свого часу.

     Французьку лінію концерту продовжила музика великого романтика Йоганеса Брамса. Прощаючись із земним життям, композитор створив опус 122, виданий посмертно, куди увійшли 11 хоральних прелюдій – жанр, зовсім забутий у бурхливу епоху романтизму. В основу хоралу «Щиро пробач мені» покладено відому мелодію лютеранського хоралу. У виконанні органіста мелодія набула романтичного звучання та суто брамсівської інтимно-сповідальної  інтонації.

      Прикрасив концерт твір Токата з Органної симфонії № 5 француза Шарля-Марі Відора, - один із найефектніших і виконуваних творів для симфонічного органу. Цікаво, що Токата виявилась настільки яскравою та самобутньою, що вона часто звучить на весільних церемоніях у різних країнах. Музикант продемонстрував бездоганну органну техніку при виконанні відомого твору епохи романтизму.

        Торкнулась серця слухачів «Тиха молитва» українського композитора Михайла Шуха (з хорового циклу «Три молитви») в перекладі для органу. Втілюючи художній задум композитора, органіст зумів звуками передати проникливу щемливу скорботу, світлу печаль.

      На завершення концерту органіст за допомогою віртуозної п'єси сучасного німецького майстра Ганса-Андре Штамма «Рондо в латиноамериканському дусі», переніс слухачів в іншу частину світу, що стало яскравим апофеозом концерту.

      За тиждень, 20 серпня для сольного органного фестивального концерту Ольги Стрілецької «Органна музика бароко», цей величний храм знову відчинить свої двері. Волинська обласна філармонія запрошує на фестивальні концерти, що й надалі будуть огортати нас життєдайною силою музики, утверджуючи торжество нашого нескореного духу, торжество життя.

                                                                                                                                                                                                  Валерія Бійо