Що асоціюється у нас із дивом у дитинстві? Звичайно ж, мультики Disney. Світ Уолта Діснея – світ казки, а яка ж казка без музики? Написати її може лише справжній музичний чарівник.
30 листопада 2023 року в Палаці культури міста Луцьк відбувся унікальний концерт Академічного камерного хору «Чернівці», присвячений 100-річчю з Дня заснування знаменитої студії Уолт Дісней. Автор ідеї та основи сценарію концерту – Борис Ковріжних, який разом із хормейстером та диригентом Євгенієм Гнатчуком, художнім керівником, головним диригентом хору Надією Селезньовою, представили не лише унікальну добірку музики з мультиків Дісней, а також музику із фільмів інших кількох телекомпаній світу, що співпрацювали із легендарною студією. В концертній програмі є всі найулюбленіші героїні: Бель з мультфільму «Красуня і Чудовисько», Рапунцель, Ельза з мульфільму «Холодне серце», Мулан, Білосніжка, русалочка Аріель, Джейн з мультфільму «Тарзан», Жасмін з «Аладдіна». Діснеївські пісні у виконання артистів супроводжувалися відеорядом на LED-екрані. Неперевершеним казкарем, ведучим концерту, а також виконавцем на ударних інструментах постав український співак-шансоньє, конферансьє, актор та режисер-документаліст Богдан Ластівка.
Учасники хору – студенти училища мистецтв імені С. Воробкевича і кафедри музики Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Володіючі унікальною універсальністю, артисти продемонстрували здатність виконувати музику різних жанрів.
Музичні тенденції кінця 50-х – початку 60-х років XX століття, такі як джаз, свінг та блюз, знаходили своє відображення і в саундтреках до мультфільмів. Музика геніального вступу до одного з найкращих мультфільмів усіх часів «Король Лев» у хоровому виконанні просто заворожувала глядачів своєю магічністю. В дуеті Наталії Тимофєєвої та Олександра Кульчика до саундтреку «Рапунцель», виконавцям вдалося відтворити чарівну чистоту та схвильовану щирість. Інші риси героїв мультфільмів - невгамовність, веселість та кумедність – майстерно було розкрито в саундтреках «Чіп і Дейл», «Качині історії», у складі тріо Георгія Баркая, Віталія Максимюка та Аріана Бузенка, при цьому зберігаючи усюди легкість та витонченість.
Справжній хіт композитора Еріка Леві «Amеno», де поєднання латинських слів і фраз створювали містичне та атмосферне звучання камерного хору викликав почуття давньої духовності й таємниці.
Коли йдеться про пісні, Ельза, безумовно, знає, як завоювати серця дітей. Емоційний, потужний трек до мультфільму "Холодне серце" у виконанні Наталії Тимофєєвої, докладно описує її боротьбу з крижаними силами та її спроби зберегти ці здібності у секреті.
В дуеті "A Whole new world" з мультфільму "Красуня та Чудовисько" Наталія Тимофєєва та Олександр Кульчик ще раз блиснули чарівною красою вокального ансамблю, виявивши пластичність та витонченість мелодійного малюнка.
Дивно проникливо, зі щемним світлим смутком, у виконанні Олександра Кульчика пролунала «Аллілуйя» Роджерса Грінуейя. Водночас точний і гнучкий супровід камерного хору надавав виконанню якусь неповторну свіжість і чарівність. Яскравої енергетики концерту додав пристрасний соул-спів Василя Чигрина синглу «Beggin» у супроводі камерного хору.
Своєрідною фарбою вплелася в цільну композицію вечора вишукано-елегантна Кармен. Надзвичайно яскрава музика Хабанери у виконанні Надії Селезньової передала спокусливу красу циганки. На противагу гордій вдачі Кармен, у пісні Джеймса Брауна «I Feel Good» в жанрі фанк, солістка сопрано Надія Селезньова продемонструвала характерні «соулові» вигуки та крики, типові для блюза.
Романтичною кульмінацією концерту постала Пісня вітру (З м/ф "Мавка. Лісова пісня"), де солісти Адріана Токар та Олександр Кульчик відкрили глядачам чарівну магію української пісні. Це мова душі, мова неймовірноі глибини, мова потужної волі, мова нашого народу!
Яскравим апофеозом концерту із солістами Василем Мельничуком та Олександром Кульчиком, стала зворушлива пісня, що перетворилась на своєрідний неофіційний гімн нашої країни - «Україна» Тараса Петриненка.
Сучасне аранжування для камерного академічного хору в джазовому та естрадному стилях було створено талановитими музикантами Віктором Давиденком, Вадимом Скиданюком та Василем Мельничуком. Їхній композиторський талант представив глядачам музику Walt Disney у новому світлі. Класичні пісні у сучасному хоровому звучанні засяяли новими фарбами! Всі композиції звучали у оригінальному сучасному перекладі «a сappella». Манера виконання хору відрізнялася тонким почуттям поетичної мелодики текстів і згуртованим звучанням голосів. Не останню роль у широкому визнанні колективу граланезвичайна, надзвичайно емоційна та витончена манера диригентства Надії Селезньової.
Глядачі щиро дякували творцям свята оплесками та вигуками «Браво!» за надзвичайно світлий світ казки у цей важкий час!
Валерія Бійо