«Весняні голоси» - таку символічну назву має музичний проєкт Волинської обласної філармонії, ідеєю та головною метою якого є показ широкій громадськості нової генерації українців, за якими музичне майбутнє європейської України.

       21 квітня 2024 року юні таланти Волині, поруч з досвідченими, відомими музикантами, у затишній атмосфері Волинського Академічного обласного театру ляльок, під чарівні мелодії, у живому оркестровому виконанні, подарували нам справжнє музичне задоволення та неповторні емоції.

      В концертній програмі Академічного камерного оркестру «Кантабіле» (керівник Дарія Шевчук) - твори різних стилів, від музики бароко до сучасних зразків камерного музичного мистецтва.

       Камерний оркестр та провідні солісти виконали твори геніальних композиторів-класиків. Це музика великого венеціанця Антоніо Вівальді, що зцілює душі та відкриває нові горизонти – Концерт № 1 мі-мажор, з циклу «Чотири Пори року». Частина 1-а «Весна». Та один із найпрекрасніших зразків лірики Вольфганга Моцарта - Концерт № 21 для фортепіано з оркестром. Частина 2. Andante (солістка Тереза Верзун-Ролінгер).

      Божественно і водночас чуттєво прозвучало “Sentimentale” з Сюїти для флейти та джазового тріо французського джазового піаніста, композитора Клода Болінга. Море задоволення принесло соло флейти Дани Ліновиченко - у виконанні юної віртуозки звучали теми від химерних до повільних романтичних та сентиментальних.

     На концерті лучани та гості міста почули усіма улюблені твори Астора П'яццолли – «Escoala» («Акула») для скрипки з оркестром (солістка Марія Суворова), Танго «Кафе 1930», з циклу «Історія танго» та «Oblivion” («Забуття») (соліст Ігор Єременко). Своїми джазовими гармоніями, прийомами класичної поліфонії, та майстерним використанням контрапункту, твори Короля танго у виконанні оркестру «Кантабіле» та справжніх віртуозів – солістів, справили просто незабутнє враження.

      Енергійна чудова джазова п’єса "Squirrels" («Білочки») американського композитора голландського походження, Германа Біфтінка, в якій музично представлені білки, що бігають навколо вас. Солістка Вероніка Сірук (флейта) своєю віртуозною грою передала як вони майстерно стрибають з дерева на дерево, миттєво міняючи напрямок.

      Серед загальновизнаної прикраси золотого фонду музичної класики, що постійно включають до свого репертуару видатні скрипалі, постав «Ноктюрн» грузинського композитора Важі Азарашвілі. Цей, небесної чистоти і океанської глибини «Ноктюрн», з мелодикою, що зачаровує, у виконанні оркестру «Кантабіле» та соліста Сергія Бурова (фортепіано), надовго залишив слід блаженства в серцевій пам'яті слухачів.

      А вишуканий «Експромт» для струнного оркестру відомого фінського композитора Яна Сибеліуса викликав глибокі почуття, зачарувавши слухачів своєю красою та емоційною глибиною.

      Невимовна ніжність, щира любов до своєї Батьківщини її вірного сина – про все це розказала музика Юрія Шевченка в Парафразі на мелодію Михайла Вербицького (гімн України) у виконанні камерного оркестру з солісткою Тетяною Солонінко (скрипка).

       Символом незламності українського духу, символом добра, любові і життя, у чуттєвому виконанні солістки оркестру «Кантабіле» Юлії Єфімчук (сопрано), прозвучала пісня Івана Карабиця та Вадима Крищенка «Сіяв батько жито».

       Володіючи віртуозною технікою та безперечним смаком, солісти продемонстрували чудові якості: високу культуру інтонування, тонке почуття стилю при виконанні самої складної та різноманітної музики (від майстрів Барокко до авторів XXI століття).

        Яскравим апофеозом концерту піднісся всесвітньо відомий оркестровий вальс Йоганна Штрауса «Весняні голоси», що славив весну!

                                                                                                                                                                                                               Валерія Бійо