Академічний камерний оркестр «Кантабіле»

Камерний оркестр «Кантабіле» був створений в грудні 1990 році при Волинській обласній філармонії на основі камерного ансамблю.
Основу камерного оркестру зформували ентузіасти, молоді випускники Львівської та Київської консерваторій. Оркестр стає доброю школою професійної майстерності для багатьох музикантів.
У 1994 році оркестр очолив талановитий музикант випускник Ленінградської консерваторії, народний артист України Товій Рівець, завдяки професіоналізму і наполегливої праці якого, оркестр піднявся на вищу сходинку виконавської майстерності.
Камерний оркестр «Кантабіле» має високопрофесійний творчий склад, що зумовлений високими критеріями підбору артистів. З оркестром плідно співпрацюють заслужена артистка України Зоя Комарук, лауреати міжнародного конкурсу Ірина Малашевська та Сергій Бень.
Яскрава індивідуальність, ерудиція, самовідданість, а також шанобливе ставлення до слухацької аудиторії, високий національний патріотизм залишаються основними критеріями в підборі кадрів для камерного оркестру «Кантабіле».
Основним завданням цього колективу є пропаганда і популяризація шедеврів вітчизняної і світової музичної культури. Щороку колектив проводить в середньому понад 120 концертів на Волині і за її межами. Пріоритетними слухацькими аудиторіями стають школи, ліцеї, училища, дитячі будинки, лікарні, інститути та військові гарнізони.
З метою музично-естетичного виховання дітей та молоді успішно апробована і широко застосовується така унікальна форма концертного обслуговування як лекція-концерт, де на основі високих зразків національної і світової класики виражальними засобами художнього слова і музики діти вчаться не тільки сприймати прекрасну музику, але і починають розуміти музичну мову та її характерні особливості, розрізняти музичні образи, стилі і жанри.
Така невтомна та систематична робота камерного оркестру «Кантабіле» вже давно стала невід’ємною і складовою частиною духовного виховання дітей та молоді в області. Феноменальна здібність передавати енергетику музичного твору в анотаціях, бездоганне володіння художнім словом і артистизм Товія Рівця завжди створюють неповторну ауру під час концертів камерного оркестру «Кантабіле».
За останні роки оркестром були підготовлені та успішно запрезентовані різноманітній слухацькій аудиторії десятки концертних програм, які охоплюють всю стильову палітру камерної та вокально-інструментальної музики від барокко до музичних стилів ХХ століття, від романсу до симфонії багатьох композиторських шкіл Європи та Америки.
Діяльність колективу різноманітна: абонементні цикли, виступи перед сотнями трудових колективів у найвіддаленіших селах області, благодійні концерти для неповносправних дітей, інвалідів Великої Вітчизняної війни, для молоді і студентства, презентаційні концертні програми української вокально-інструментальної музики під час гастрольних поїздок за кордон.
Справжньою подією стають концерти камерного оркестру «Кантабіле» з програмами духовної музики, які збирають повні зали прихожан різних релігійних громад в костелах та соборах.
Камерний оркестр «Кантабіле» є постійним учасником усіх урочистих концертів до державних свят в області, днів міст і селищ, ювілеїв підприємств, а також учасником віх творчих звітів Волинської області в місті Києві. З великим успіхом пройшли гастрольні концерти колективу в Литві (2006), республіці Білорусь (2005, 2010), Греції (2004), Польщі (2004, 2006), Німеччині (1998, 2000).
Оркестр неодноразово був одним із перших виконавців і активним пропагандистом творчості українських композиторів: А.Штогаренка, М.Колеси, Я.Степового, Л.Ревуцького, А.Філіпенка, Д.Клебанова, І.Шамо, Г.Гаврилець, Ю.Ланюка, В.Камінського, В.Герасимчука, Г.Мірецького, В.Маника, В.Тиможинського. Відбулися авторські концерти М.Скорика, О. Козаренка, О.Саратського.
Оркестр успішно презентує шедеври світової камерно-інструментальної музики І.Стравінського, Д. Шостаковича, С. Прокоф’єва, Ф. Пуленка, Б. Бріттена, Е.Віла-Лобоса, М.Регера, Я.Сібеліуса, Дж.Гершвіна, С.Барбера, Е.Ельгара, А.П’яццолли, Я. Вандер Руста та інших.
Росту професійної майстерності оркестру сприяє співпраця з видатними виконавцями та диригентами М.Скориком (Київ), Б.Которовичем (Київ), І.Пилатюком (Львів), В. Свалявчик (Ужгород), Л. Вітошинським (Відень), Л.Шутко (Львів), О. Рапітою (Львів), О.Полянським (Київ), А. Ільковим (Київ), Г. Чернобою (Москва), Е. Шуманом (Кьольн), Юойон Юн (Сеул), А.Савицькою (Базель).
Підтвердженням високого творчого статусу колективу впродовж багатьох років плідної діяльності є присвоєння йому звання лауреата обласної мистецької премії імені Ігоря Стравінського (2002) та лауреата 12-го міжнародного музичного фестивалю «Січневі музичні вечори» (Брест, 2010).