Творчий склад
Камерний оркестр «Кантабіле» був створений в грудні 1990 році при Волинській обласній філармонії на основі камерного ансамблю.
Основу камерного оркестру зформували ентузіасти, молоді випускники Львівської та Київської консерваторій. Оркестр стає доброю школою професійної майстерності для багатьох музикантів.
У 1994 році оркестр очолив талановитий музикант випускник Ленінградської консерваторії, народний артист України Товій Рівець, завдяки професіоналізму і наполегливої праці якого, оркестр піднявся на вищу сходинку виконавської майстерності.
Камерний оркестр «Кантабіле» має високопрофесійний творчий склад, що зумовлений високими критеріями підбору артистів. З оркестром плідно співпрацюють заслужена артистка України Зоя Комарук, лауреати міжнародного конкурсу Ірина Малашевська та Сергій Бень.
Яскрава індивідуальність, ерудиція, самовідданість, а також шанобливе ставлення до слухацької аудиторії, високий національний патріотизм залишаються основними критеріями в підборі кадрів для камерного оркестру «Кантабіле».
Основним завданням цього колективу є пропаганда і популяризація шедеврів вітчизняної і світової музичної культури. Щороку колектив проводить в середньому понад 120 концертів на Волині і за її межами. Пріоритетними слухацькими аудиторіями стають школи, ліцеї, училища, дитячі будинки, лікарні, інститути та військові гарнізони.
З метою музично-естетичного виховання дітей та молоді успішно апробована і широко застосовується така унікальна форма концертного обслуговування як лекція-концерт, де на основі високих зразків національної і світової класики виражальними засобами художнього слова і музики діти вчаться не тільки сприймати прекрасну музику, але і починають розуміти музичну мову та її характерні особливості, розрізняти музичні образи, стилі і жанри.
Така невтомна та систематична робота камерного оркестру «Кантабіле» вже давно стала невід’ємною і складовою частиною духовного виховання дітей та молоді в області. Феноменальна здібність передавати енергетику музичного твору в анотаціях, бездоганне володіння художнім словом і артистизм Товія Рівця завжди створюють неповторну ауру під час концертів камерного оркестру «Кантабіле».
За останні роки оркестром були підготовлені та успішно запрезентовані різноманітній слухацькій аудиторії десятки концертних програм, які охоплюють всю стильову палітру камерної та вокально-інструментальної музики від барокко до музичних стилів ХХ століття, від романсу до симфонії багатьох композиторських шкіл Європи та Америки.
Діяльність колективу різноманітна: абонементні цикли, виступи перед сотнями трудових колективів у найвіддаленіших селах області, благодійні концерти для неповносправних дітей, інвалідів Великої Вітчизняної війни, для молоді і студентства, презентаційні концертні програми української вокально-інструментальної музики під час гастрольних поїздок за кордон.
Справжньою подією стають концерти камерного оркестру «Кантабіле» з програмами духовної музики, які збирають повні зали прихожан різних релігійних громад в костелах та соборах.
Камерний оркестр «Кантабіле» є постійним учасником усіх урочистих концертів до державних свят в області, днів міст і селищ, ювілеїв підприємств, а також учасником віх творчих звітів Волинської області в місті Києві. З великим успіхом пройшли гастрольні концерти колективу в Литві (2006), республіці Білорусь (2005, 2010), Греції (2004), Польщі (2004, 2006), Німеччині (1998, 2000).
Оркестр неодноразово був одним із перших виконавців і активним пропагандистом творчості українських композиторів: А.Штогаренка, М.Колеси, Я.Степового, Л.Ревуцького, А.Філіпенка, Д.Клебанова, І.Шамо, Г.Гаврилець, Ю.Ланюка, В.Камінського, В.Герасимчука, Г.Мірецького, В.Маника, В.Тиможинського. Відбулися авторські концерти М.Скорика, О. Козаренка, О.Саратського.
Оркестр успішно презентує шедеври світової камерно-інструментальної музики І.Стравінського, Д. Шостаковича, С. Прокоф’єва, Ф. Пуленка, Б. Бріттена, Е.Віла-Лобоса, М.Регера, Я.Сібеліуса, Дж.Гершвіна, С.Барбера, Е.Ельгара, А.П’яццолли, Я. Вандер Руста та інших.
Росту професійної майстерності оркестру сприяє співпраця з видатними виконавцями та диригентами М.Скориком (Київ), Б.Которовичем (Київ), І.Пилатюком (Львів), В. Свалявчик (Ужгород), Л. Вітошинським (Відень), Л.Шутко (Львів), О. Рапітою (Львів), О.Полянським (Київ), А. Ільковим (Київ), Г. Чернобою (Москва), Е. Шуманом (Кьольн), Юойон Юн (Сеул), А.Савицькою (Базель).
Підтвердженням високого творчого статусу колективу впродовж багатьох років плідної діяльності є присвоєння йому звання лауреата обласної мистецької премії імені Ігоря Стравінського (2002) та лауреата 12-го міжнародного музичного фестивалю «Січневі музичні вечори» (Брест, 2010).
Зінкевич Василь Іванович (01.05.1945р., с.Васьківці, Ізяславського р-ну Хмельницької обл.) народний артист України (1986р.), лауреат Національної державної премії ім. Т.Г. Шевченка (1994 р.), Герой України (2009 р.) Соліст-вокаліст Волинської обласної філармонії. В 1991 році закінчив Рівненський державний інститут культури, за фахом культосвітпрацівника самодіяльного театрального колективу. Нагороджений медаллю «За трудову доблесть» (1987 р), Грамотою Президії Верховної Ради України (1986 р.), орденами «За заслуги ІІІ ступеня» (1999 р.), «За заслуги ІІ ступеня» (2000 р.)., «За заслуги І ступеня» (2008 р.). Брав участь у багатьох Міжнародних і Республіканських фестивалях, конкурсах, як виконавець і член журі. Концертна діяльність В.Зінкевича є багатогранною. Виконувані ним твори відзначаються високим художнім рівнем і професійною майстерністю. Впродовж 30-и років він успішно гастролює в містах України, країнах Польщі, Румунії, Чехії, Югославії, Росії, Білорусії. Його виконавське мистецтво неодноразово висвітлювалось в пресі.
Волинський державний академічний український народний хор було засновано в м. Луцьку при Волинській обласній філармонії в 1978 році. Одним із організаторів та першим художнім керівником колективу був композитор, народний артист України А.М. Пашкевич. З 1989 по 1993 роки колектив працював під керівництвом відомого балетмейстера, заслуженого артиста України А.І.Іванова. З 1989 року головним диригентом, а з 1993 року і художнім керівником Волинського народного хору є заслужений діяч мистецтв України, лауреат обласної мистецької премії ім. І.Стравінського Олександр Стадник. В основному складі колективу –близько 80 артистів з вищою базовою освітою, серед яких 5 заслужених артистів України та 1 заслужений діяч мистецтв України.
За 27 років існування Волинський народний хор провів близько 3200 концертів як в Україні, так і за її межами. З великим успіхом Волинський народний хор гастролював по всій території Росії, в Казахстані, Білорусії, Узбекистані, Грузії, Азербайджані, країнах Прибалтики, а також в усіх областях України.
Протягом останніх 10-ти років Волинський народний хор успішно гастролював та став лауреатом багатьох Міжнародних фольклорних фестивалів та конкурсів, які проходили в м. Рибнік (1997 р.), м. Ольштин (1999, 2000 рр.), м. Кенштин (2001 р.), м. Мронгово (2001 р.), м. Руда Шльонська (2001 р.), м. Грубешів (2001 р.) в республіці Польща, а також на Поліському літі з фольклором» (м. Влодава, 1996 р.) та на Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня» (м.Луцьк, 1998р.).
Волинський народний хор гідно представляв українське професійне народне мистецтво під час днів культури України в Естонії (1996 р.) та на Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську» (2001 р.). В жовтні 1999 року з великим успіхом пройшли концерти колективу в близько 20-и містах Канади та США. В 1997 році чоловіча група Волинського народного хору, відома як камерний хор «Волинь» стала лауреатом Міжнародного музичного фестивалю в м. Відень (Австрія), а в 1998 р. успішно гастролювала містами Північної Італії.
Основу репертуару колективу складає пісенний, музичний та хореографічний матеріал Волині, в якому особлива увага приділяється фольклорній спадщині, записаній Л.Українкою. Найкраще ця творча домінанта Волинського народного хору виявилась під час концертних виступів колективу на Міжнародному фестивалі «Лесині джерела», (Новоград-Волинський 2000 рік) та творчих звітах майстрів мистецтв і художніх колективів Волинської області в м. Києві (1999, 2001 рр.).
Дуже активна концертна та гастрольна діяльність Волинського народного хору протягом останніх 5-ти років, постійний глядацький успіх та широкий громадський резонанс після кожної презентації нових концертних програм зумовлені, насамперед, чітко продуманим репертуаром, які складають, з одного боку соціально значущі та художньо-досконалі твори, які вже тривалий час і з незмінним успіхом виконуються колективом, серед яких вокально-хореографічні композиції «Ми з Волині«, «Козаки йдуть», «Обжинки» , «Гуляй, гуляй, гуляночка», «На Івана, Купала», «Кроковеє колесо» (весняні пісні, ігри та хороводи), «Волинські притупи» в постановка А.Іванова та О. Козачука, хорові обробки О.І.Стадника українських народних пісень «За байраком, байрак» та «Гиля, гиля сірі гуси». З іншого боку, репертуар Волинського народного хору постійно збагачується новими творами як української, так і світової фольклорної класики, що забезпечує оригінальність та сучасність концертних програм колективу.
На сьогодні репертуарна палітра Волинського народного хору досить різноманітна і складає більше 150-ти пісень, танців та вокально-хореографічних композицій. Більшість з цих творів є оригінальними і вперше Були виконані саме Волинським народним хором. Творчим кредо художніх керівників колективу є постійне збагачення репертуару фольклорним надбанням Волині, пошук нових форм і методів його сценічного втілення через органічне поєднання народної інструментальної музики, співу і танцю, використовуючи традиційну і сучасну манери обробки та виконання народної пісні. Робота в цьому напрямку булла позитивно відзначена ще на I-ій Всеукраїнській хоровій асамблеї (м. Київ, 1992 р.), де Волинський народний хор виступив з великим успіхом.
В свою чергу репертуар Волинського народного хору став джерелом народної пісенної творчості, з якого повною мірою поповнюють свої програми багато інших самодіяльних колективів Волині та України. Особливо популярними стали такі пісні як, «Гиля, гиля сірі гуси», «Біда мене та заставила», «Ой на горі цигани стояли», «В Києві на ринку», «Ой Морозе, Морозенку», «Їхали хлопці з ярмарку» і особливо, українська народна пісня «Соколи», записана, оброблена і вперше виконана в м. Ольштин (Польща).
В останні роки репертуар Волинського народного хору також стабільно поповнюється оригінальними та сучасними творами відомих волинських композиторів В. Тиможинського, П. Свіста та М. Стефанишина, які сміливо і досить вдало йдуть на творчий експеримент. Так, пісня П. Свіста на слова О. Жолдака «Гарний козак гарний» стала одним з найбільш яскравих творів колективу, а обробка української народної пісні «Мала мати одну дочку» В. Тиможинського та «Дума про Берестечко» М. Стефанишина по праву вважаються одними з найбільш вдалими хоровими творами в репертуарі колективу.
Волинський народний хор – це постійно прогресуючий колектив, який сміливо ставить і успішно вирішує різноманітні творчі завдання від шоу-програми на новорічних дитячих виставах (м. Київ, Національний палац «Україна», 1998, 1999, 2000 рр.) та тематичного концертного виступу до Дня працівників сільського господарства (м. Київ, 2001 р.) до великих сольних концертних програм на численних фольклорних фестивалях як в Україні, так і за її межами.
Чепелюк Василь Адамович (14.04.1954 р., с.Холоневичі, Ківерцівського р-ну Волинської обл.). Соліст-вокаліст Волинської обласної філармонії. Народний артист України (1993 р.). Закінчив Київський інститут культури (1997 р.). Брав участь у Міжнародних фольклорних фестивалях в Франції, Німеччині, Польщі, Словакії. Гастролював в країнах Скандинавії. В його репертуарі вітчизняна, зарубіжна класика, твори сучасних композиторів, обробки українських народних пісень.
Лазука Всеволод Михайлович (06.06.1982 р.) - акомпаніатор-концертмейстер лекторію № 4 з 2003 року.
У 1995 році вперше вийшов на сцену вокальний квартет «Акорд» Волинського державного університету імені Лесі Українки у складі Олега Гонтаря, Миколи Палія, Олександра Жданюка, Андрія Зарицького, під керівництвом Андрія Гордійчука. За час свого існування квартет Акорд виконав понад 100 творів різноманітних жанрів і стилів, був учасником понад 1000 концертів та літературно-музичних свят в Україні, Польщі, Німеччині, Білорусі, Литві, Естонії. Брав участь у творчих звітах художніх колективів Волинської області в Національному палаці мистецтв «Україна» (2001р., 2003р., 2009р.). Плідна співпраця з німецько-українською спілкою Bruckenschlag Ukraine (2001-2009рр.). Виступи з духовим оркестром повітряних збройних сил Німеччини (2005-2009рр.). Виступи на урочистостях з нагоди 10-ти річчя військово-морського флоту України (2001р. м. Севастополь), Європейському конгресі поліції (2004р. Польща, м. Люблін), в українському посольстві в Литовській республіці з нагоди Дня Незалежності України (2006р.).
Акорд став лауреатом 12 міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів.
За час творчої діяльності записано чотири аудіо альбоми: «Встань, козацька славо!»(2001р.), «Благослови душе моя»(2003р.), «В любові освячуюсь»(2004р.), «Тобі, єдиній»(2006р.).
Акорд плідно співпрацює з тернопільською фірмою «Гроліс» Інструментальні аранжування переважної більшості творів виконав відомий в Україні аранжувальник Роман Сорока.
Тісна творча співпраця з волинськими співаками та музикантами. Постійно беруться в роботу нові твори сучасних композиторів, пісні минулих років, та народні пісні, аранжування до яких роблять Андрій Гордійчук і Олег Гонтар.
На даний час учасники квартету займаються концертною діяльністю в Україні та за кордоном, працюють над новим репертуаром. Не раз волинські співаки чули захоплені відгуки, що у них душа для пісні, а пісні для душі, і що вони не просто співають, а мов художники, малюють пісню. Справді, можливо як ніхто з співаків, учасники квартету дуже цікаво тембрально працюють над кожною мелодією. І тому-то таке відчуття, що образ пісні передають у барвах голосів.