Дата проведення: 16—18 чеврня 2006 року

Місце проведення: місто Луцьк

У 2006 році відбувся III Міжнародний музичний фестиваль «Стравінський і Україна», що як і в 1994 році звучав і в Устилузі, де перед слухачами виступив струнний ансамбль «Кантабіле» обласної філармонії (соліст-вокалістка Ірина Малашевськая), виконавши твори І. Стравінського, М. Скоріка, Л. Дичко, а також волинських композиторів В. Герасимчука, Ю. Максименка, В. Тиможинського. Як і торішній, цей фестиваль продовжився в Луцьку, Рівному (Україна), Замості (Польща). У Луцьку відбулися: у обласному ляльковому театрі, авторський концерт уродженця Луцька, композитора Рішарда Клісовського, концерт інструментального тріо « BLUette» (Польща) у складі Беати Урбанек (віолончель), Ганни Бочар (фортепіано) і Петра Лято (кларнет); у міському будинку культури виступили піаністки Олександра Німилович і Уляна Молчко з Дрогобича, а в костелі звучав орган у виконанні М. Стефанськи (Польща). В останній день фестивалю, 18 червня, виступив Хмельницький обласний симфонічний оркестр, диригент — заслужений діяч мистецтв України Сергія Леонов, соліст — лауреат багатьох міжнародних конкурсів скрипалів Ганна Савицька.

До речі, на концертах фестивалю, зокрема і на заключному, коли виступав Хмельницький обласний симфонічний оркестр, був присутній Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Войцех Галонзка з дружиною та колегами, який активно сприяв проведенню фестивалю. Симфонічний оркестр приїхав до лучан з цікавою програмою. А ще разом з ним виступала солістка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів скрипалів Анна Савицька. З музикантами оркестру вона віртуозно, на думку знавців, виконала «Концерт для скрипки з оркестром» П. Чайковського. На заключному концерті звучала чудова й безсмертна музика І. Стравінського, А. Дворжака, Ж. Бізе, Дж. Гершвіна та інших композиторів із світовим ім’ям. Її щедро дарували музиканти на чолі з диригентом, заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Леоновим.

На завершення добре слово із сподіваннями, що фестиваль стане міжнародним, що в ньому братимуть участь музиканти кількох прикордонних держав, що значно частіше звучатиме музика українських, польських композиторів, мовив голова Спілки композиторів Кракова Єжи Станкевич. А начальник обласного управління культури і туризму Володимир Лисюк подякував польським колегам, всім організаторам музичного фестивалю і висловив упевненість, що наступний, четвертий музичний фестиваль «Стравінський та Україна», буде значно ширшим, що у червневі дні наступного року буде достойно відзначено ювілейний рік Ігоря Стравінського.

 Олена Огнєва