1 жовтня музика Людвіга ван Бетховена завершить Міжнародний день музики на сцені театру імені Шевченка:  концерт із творів видатного німецького композитора у виконанні Академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії розпочне програму 17 музичного фестивалю «Стравінський та Україна». Це виняткова подія в культурному житті краю з огляду на пандемічні обмеження, які дирекція зобов’язана враховувати під час масових заходів.

Щотижня паузу у концертній діяльності організатори фестивалю наповнюватимуть цікавинками на сайті обласної філармонії онлайн: багатолітні партнери дирекції волинські тележурналісти допоможуть пригадати  епізоди попередніх фестивалів. Роздуми його учасників і почесних гостей також зявляться на нашому сайті..

9 жовтня у музеї-садибі композитора Ігоря Стравінського в Устилузі відомі волинські науковці Олена Огнєва і Віктор Давидюк обміняються думками на тему: «Весна священна» Ігоря Стравінського і «Лісова пісня» Лесі Українки в контексті європейського модернізму». Під час розмови відбудеться презентація найновіших друкованих  видань історика Олени Огнєвої (до 30-річчя музею Ігоря Стравінського)  та етнолога Віктора Давидюка (монографія «Круглий рік»).

У програмі  сімнадцятого фестивалю передбачені  три виставкові проекти.

9 жовтня відкриваємо експозицію з нагоди 25- ліття фестивалю «Стравінський та Україна» у музеї-садибі Ігоря Стравінського.

15 жовтня показуємо фотовиставку «Відлуння «великого ритму» (1965-1991) у приміщенні Волинської обласної філармонії; один із розділів присвячений філармонічному  вокально-інструментальному ансамблю «Світязь».

27 жовтня плануємо розпочати новий виставковий проект  «Україна співає поезію» спільно з науковцями Волинського краєзнавчого музею. Фото Ігоря Стравінського, що слухає волинського лірника на ганку будинку в Устилузі, лірник на картині волинського художника Андроника Лазарчука 1907 року надихнули на дослідження тисячолітньої пісенної  традиції, яку досліджували Леся Українка,  Олекса Ошуркевич, популяризували Мареничі і зірки всеукраїнських «Оберегів» (1989-2019).

28 жовтня фестиваль «Стравінський та Україна»  завершуватиме «польський день» у Палаці культури міста Луцька: вокально-інструментальний дует «Манюха і Ксаверій» презентуватиме свій сенсаційний компакт-диск  «Ой бором, бором», який етнолог і вокалістка Манюха Біконт створила на матеріалі автентичного фольклору з Волинського Полісся. Напередодні концерту плануємо зустріч наших польських друзів з волинськими дослідниками та популяризаторами традиційної культури Полісся у програмі «Різні барви фольклору» у Волинському національному  університеті Імені Лесі Українки під патронатом Генерального консульства РП у Луцьку, нашого незмінного партнера з 2005 року.  

Василь ВОРОН,

художній керівник фестивалю  “Стравінський та Україна”