18 серпня 2024 року, в рамках VI-го Волинського фестивалю «Лучеськ Органум», у Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла відбувся концерт під назвою “In Gloria Domini” («Во славу Господню»), де органістка Львівського органного залу Ольга Стрілецька та солістка Академічного камерного оркестру «Кантабіле» Юлія Єфімчук представили широку палітру сучасної органної музики – твори композиторів, яких орган приваблює невичерпними звуковими можливостями, та які, за допомогою цього дивовижного інструменту відкривають нові звукові всесвіти.
Примітно, що значну частину репертуару Ольги Стрілецької складають твори композиторів XX-XXI ст., зокрема Кароля Шимановського, Петеріса Васкса, Арво Пярта, Петера Махайдіка (є першовиконавицею окремих фортепіанних творів Петера Махайдіка в Україні).
Відомі композитори, твори яких глядачі почули на концерті – виросли та сформувалися у різному культурному середовищі, проте їх багато що об'єднує. Говорячи про кожного з них, неможливо уникнути стандартної фрази - "один із найвідоміших композиторів своєї країни".
Взаємний зв’язок між природою та людиною, краса життя та загроза екологічного та морального знищення цих цінностей – ось теми, які латвійський композитор Переріс Васкс піднімає та музично зображує у своїх останніх композиціях. Розпочався концерт у вишуканому стилі з однієї з найвідоміших християнських молитов у світі «Te Deum» (Тобі, Господи) композитора. У цій мінімалістичній та медитативній музиці, глибокі сакральні сенси Ольга Стрілецька передавала сучасною композиторською мовою. Це один з найбільш емоційно насичених та виняткових органних творів концертної програми, де органістка демонструвала музичні висловлювання досить сміливого, але водночас дуже ніжного характеру. На диво простими, ретельно відібраними засобами композитор оповідає про найскладніші, глибоко життєві проблеми сучасності.
Не можна не визнати гіпнотичного впливу музики естонського композитора Арво Пярта. У чуйному виконанні солістки Юлії Єфімчук прозвучав твір, заснований на «Молитві Господній» - “Vater unser” (Отче наш), де парадоксальне поєднання граничної простоти та захоплюючої глибини звучання, неабияк підпорядковувало своїй логіці волю та увагу слухачів.
Концертна програма органістки була складена таким чином, що дозволила не лише показати все різноманіття фарб органу, що звучить, різні жанри і форми, а й створити багатогранні образи, які включають моменти медитації, роздуми та сплески емоцій.
В експресивному піснеспіві «Ave verum» (Хай живе істина) Петера Махайдіка, у виконанні Юлії Єфімчук лунав заклик до гуманності та відповідальності, що люди повинні мати по відношенню один до одного та до світу.
У кожного виконавця свій підхід до реєстрування. Ольга Стрілецька намагалася, щоб звук органу постійно змінювався, вносилися нові фарби, розкривалися можливості інструменту.
Стиль самобутньої Фантазії ля-мінор Томаса Оберга, у виконанні Ольги Стрілецької, демонстрував елементи композиційної мови композитора: вільну модальну лексику, контрасти між високоенергійною музикою і спокійним ліризмом, зосередження на переважно модальних мелодіях.
Віртуозна, високоемоційна «Гельська Токата», заснована на інтонаціях кельтської народної музики, німецького органіста та композитора Ханса-Андре Штамма виділялася характерним середньовічним колоритом.
У виконанні Юлії Єфімчук прозвучав твір у неоромантичному стилі під назвою “In Paradisum” (У раю), що румунський композитор Шербан Нікіфор присвятив славним українським мученикам, жертвам російського вторгнення у 2022 році.
Композиція словацького композитора Петера Махайдіка «Про сім кольорів світла» містить сім медитацій на тему «Сім останніх слів» Ісуса Христа. Кожна частина композиції музично й духовно пов'язана з одним із слів. За допомогою дуже простих матеріалів та простого способу висловлення, Ольга Стрілецька створила яскраву та складну звукову палітру. У багатьох уривках слухач міг спостерігати за інструментом у його пошуках прощення, надії та світла.
Місія концертної програми «Во славу Господню» - просвітити сучасну людину, роблячи доступною для неї органну музику композиторів її часу, а також демонстрація унікальності, актуальності і вічної молодості такого стародавнього інструменту, як орган. І почути ці твори в просторі храму на органі, що відкрили нові темброві та акустичні можливості короля інструментів - був особливим досвідом для музикантів і слухачів.