10 вересня 2024 року в житті Волинської обласної філармонії відбулась особлива подія - урочисте відкриття «Мистецького дворика філармонії». Відтепер для широкої громадськості у весняно-літній та осінній періоди під відкритим небом тут будуть відбуватися цікаві культурно-мистецькі події.
В умовах війни, завдяки воїнам світла і патріотизму українців, митці Волинської обласної філармонії створюють нові концертні програми. І цей культурний простір філармонія презентувала мистецько-патріотичною акцією «Мистецтво і війна», тим самим показуючи, що українці – нація людей, об’єднаних не лише спільним ворогом. Ми маємо власну мову, історію, культуру, мистецтво та літературу.
Гостями вечора стали ветеран, радник Луцького міського голови з питань роботи з ветеранами, голова громадської організації «Луцька міська організація спілки воїнів АТО Волині» Олег Кобилинський, голова громадської організації «Члени сімей, загиблих в АТО «Надія» Любов Карабан, Урочистий тон культурно-мистецькій події задала українська поетеса, педагогиня, членкиня Національної спілки письменників України Ніна Петрівна Горик. Поетеса представила надиктовані серцем та нашим трагічним часом свої вірші із новоствореної збірки поезій «Лінії оборони». Вони про ті жорсткі лінії, які тримають наші захисники і про ті святі, важливі для кожного з нас речі, які потребують оборони.
Чудовим наповненням святкового дійства стали яскраві виступи талановитих виконавців, серед яких народний артист України Василь Чепелюк, солістка Волинської обласної філармонії Юлія Єфімчук, які в супроводі Академічного камерного оркестру «Кантабіле» (керівник Юрій Ковальчук) виконали пісню «Під твою милість» І. Соневицького, «Сіяв батько жито» І. Карабиця на вірші В. Крищенка. Святковості додав «Дніпровський вальс» І. Шамо на вірші В. Курінського у виконанні Юлії Єфімчук. А «Палладіо» (захист, оплот) Карла Дженкінса, музиканти присвятили нашим почесним гостям – воїнам, котрі лікуються в медичних установах Волині, учасникам бойових дій, які такими молодими стали ветеранами, але продовжують жити та працювати задля великої перемоги. Чудові артисти на сцені, неповторна атмосфера заходу була сповнена патріотизму, української поетики та мелодійності української пісні. Дует у складі Богдани Морозюк та Олександри Павлюк Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної сотні (керівник Антоніна Турик) виконували пісню «Дякую тобі, воїне-друже». Справжнім подарунком стала пісня «Степ широкий розстелився» військовослужбовця, учасника АТО Олега Дмитрука, котрий співав у Волинському народному хорі, але вирушив у лави Збройних сил України. Перед гостями виступила заслужена артистка України Алла Опейда, окремими сторінками творчості якої стала популяризація творчості волинських авторів. Особливим змістом наповнена одна з нових пісень співачки – «Реквієм» (музика і вірші Тетяни Власної). Окрасою культурно-мистецького дійства став виступ учасників зразкової вокальної студії «Зернятко» культурно-мистецького центру «Красне» (Керівник – Алла Опейда).
Не одного з артистів хору обов’язок покликав у лави Збройних Сил України і на концерті на своїх улюблених барабанах грав артист хору, а нині молодший сержант Національної гвардії України Мирослав Кіруєв! Прологом до виступу хору стала поезія української поетеси, прозаїка, публіциста, заслуженої журналістки України Надії Гуменюк «Перероджені пеклом ніколи не ввірують в рай», що прочитав артист розмовного жанру Андрій Тимощук. Артисти Волинського народного хору дарували глядачам свої найкращі твори та композиції: українські народні пісні «Сховалось сонце за горою» та «Ой у лузі червона калина», «Гарний козак, гарний» (солісти заслужені артисти України Петро Хемій та Ярослав Дричик), була виконана вокально-хореографічна композиція «Козаки йдуть». У кожній пісні – історія нашої держави, її традиції, прагнення до самовизначення, любов до рідного краю, оптимізм та віра у велике майбутнє України. Гарні українські пісні люди неодмінно підхоплювали слідом за співаками, адже пісня стає другом тільки тоді, коли вона зрозуміла, знаходить емоційний відгук у серці слухача.
І на останок, до слова були запрошені директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко та перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, якому, як внесок в Перемогу, Сергій Єфіменко передав для потреб ЗСУ розвідувально - коригувальний дрон DJI Mavick 3 PRO.
Яскравим обрамленням культурно-мистецької події постала українська народна пісня «Єднайся, народе!» (текст А. Опейди, обробка для хору О. Стадника, аранжування для оркестру С. Писарського та П. Завади)