Відомо, що концерти класичної музики відрізняються значним виховним потенціалом. що особливо важливо в процесі розвитку та виховання, і особливо підростаючого покоління. Тому Академічний камерний оркестр "Кантабіле" з метою пропаганди високохудожніх музичних творів та виконавської майстерності 15 вересня 2021 року дали два концерти поспіль у Волинському фаховому коледжі Національного університету харчових технологій. Органічно поєднавши в своїй діяльності виконавство і педагогіку, Товій Рівець знає як зацікавити аудиторію, активізувати та залучити її  в сумісну діяльність. І ось він перед очима, непересічний диригент, істинний маестро! Так злагоджено керувати оркестрантами може лише справжній чарівник, який володіє техніками беззаперечного впливу.

      Програму можна сміливо назвати чудовою, грайливою та вишуканою: Й.Бах, В.Моцарт, І.Шамо, Дж. Россіні, П.Чайковський, В.Сапаров, Й. Брамс, Х. Родрігес, Ян ван дер Руст, Й. Штраус, А. П'яццолла. Концерт розпочався знаменитою арією з оркестрової сюїти ре-мінор великого Й.С.Баха, яка заворожує з перших звуків, і яку по праву можна назвати справжнім діамантом серед дорогоцінних шедеврів музичного мистецтва. Слухачі були підкорені з першої ж хвилини і цьому сприяло майстерне управління ансамблем Товія Рівеця.

      Концерт цікавий тим, що крім безпосередньо музики зі сцени звучали й коментарі, де маестро захоплено розповідав про музику доступною мовою, прекрасно взаємодіючи із залою, інколи з гумором. Завдяки інтерактивності концертної побудови, слухачі змогли відчути себе учасниками великого музичного дійства.

        Концерт камерної музики прикрасила поезія українського поета сучасності Сергія Жадана "Птах" . Артистка розмовного жанру Оксана Єфіменкео вкотре вразила глядачів надзвичайно натхненним емоційним прочитанням цього твору, який по праву вважається альтернативним гімном України. А яскраво доповнила патріотичну тему неймовірна пісня Дмитра Туптала з літопису Григора Граб'янки "Войска Запорозького воїн знаменитий" в автентичному  виконанні Андрія Громика.

     Камерний оркестр повністю складається з талановитих чудових солістів, яким підвладне усе. Керуючи оркестром із скрипкою в руках, темпераментний маестро творив чудеса: він виразно рухався в такт музики, а у фіналі концерту змусив підтанцьовувати глядачів під ритмічний аргентинський танець  Танго. Емоції зашкалювали!

       Калейдоскоп неперевершених композицій, яскрава віртуозність всіх виконавців незмінно виробляли приголомшливий ефект на глядачів та примушували їх бити у долоні в такт з музикою.

    Кожного разу артист радував нас несподіваними сюрпризами. Разом з камерним оркестром він надав увертюрі з опери "Вільгельм Телль" Дж. Россіні істинно камерної забарвленості завдяки трактовці ансамблю як великого оркестру. Але на цьому "ріг достатку" сюрпризів музиканта не вичерпався. Виконання танго "Кумпарсита", - одного з найвідоміших і найпопулярніших танго всіх часів, стало справжнім святом для душі. Протягом усього виконання хотілося пуститися в "танок". Це достатньо популярний твір, яким захоплюються як виконавці, так і слухачі. Дуже тонке виконання захопило від самого початку і до останніх звуків. Весь вечір був заповнений чудовою музикою. Суцільний захват! Неможливо залишатися спокійним і байдужим! Дійсно, тривале пережите відчуття свята та феєрії - ось істинний "післясмак" концертів такого рівня. Музиканти грали з явним задоволенням, технічно і достатньо зіграно. В атмосфері концерту цікаво прозвучали та запам'ятались слухачам мініатюриний камерний шедевр "Маленька нічна серенада" В. Моцарта, Варіації на тему популярної української народної пісні "Їхав козак за Дунай", регтайм "Старе кіно" туркменського композитора В. Сапарова. А Угорський танець № 5 Й. Брамса у виконанні неперевершеного камерного ансамблю подарував слухачам "ціле торнадо" емоцій. Гучні аплодисменти безперестанку звучали тільки-но маестро робив свій заключний помах руки. Своєю енергетикою та настроєм він не тільки надихав оркестр, але і підкорив весь зал! Подарунком для слухачів стало виконання оркестром у фіналі концерту Маршу Радецького Й. Штрауса, що привело слухачів у цілковитий захват. Але все хороше коли-небудь закінчується, завершився і цей незабутній концерт.

Валерія Бійо