7 травня 2024 року в Волинському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбувся концерт під назвою «Єднаймося, народе!»
     У виконанні Волинського академічного народного хору звучали пісні, які колись співав наш народ, а тепер, повертаючись із забуття, хвилюють наші серця й знову стають популярними. І нині, під час масштабної агресії росії проти України, як і сотні років тому, українці борються з піснею на вустах. Сьогодні, з новою силою і по-особливому, звучать стрілецькі й повстанські пісні. Це і патріотична пісня «Ой у лузі червона калина», що стала символом національної боротьби, і козацька пісня П. Свіста, сл. О. Жолдака «Гарний козак, гарний» (солісти Петро Хемій та Ярослав Дричик), і рекрутська «Наступає чорна хмара», і "Шуміли сосни і діброви" (із циклу стрілецьких та повстанських пісень), оркестровка Я. Писарського (солісти Петро Хемій та Артем Степанюк), і стрілецька пісня "Була колись дівчина" в оркестровці Р. П’ятачука (солісти Анатолій Сильванович та Артем Мартинюк).
        Усі ці народні творіння звучали в обробці художнього керівника хору Олександра Стадника, який, з трепетом і любов’ю, додавав у цей музичний жанр елементи власної творчості. Ніжно та неймовірно красиво артисти хору виконали ліричну пісню про нашу неньку-Україну на слова Мусія Кононенка в обробці Миколи Буравського «Сховалось сонце за горою», зачарувавши своїх шанувальників своєю любов’ю до української пісні.
     Синам і дочкам, які віддали своє життя за Україну, була присвячена пісня О. Стадника (старшого), на слова В. Приза, із циклу "Пісні з минулого" "Мати журавлика жде", що разом з хором, зворушливо до сліз, виконала солістка Юлія Шумчук.
      Долучаючись до ліричної пісні, ми входимо в без­межний світ народного життя. У витонченому аранжуванні О. Стадника, у виконанні солістки Анни Борисюк з хором, прозвучала мелодія Є. Бобровникова на сл. Р. Бернса в перекладі М. Лукоша, "Дударик" (оркестровка Я. Писарського). Одна з найпопулярніших українських весільних пісень «Тиха вода», рідна і така до болю близька, у душевному виконанні баритона Івана Місанчука, просто зачарувала глядачів. Лірична народна пісня чорноморських козаків про кохання, в обробці Г. Концевича «Полюбила Петруся» (солістка Анна Борисюк), додала чуттєвості та поетичності в жанрову палітру перлин українського фольклору.
       Хореографія постановника Валерія Смирнова – окраса репертуару Волинського хору, що багата на символіку народних образів, де передається характер та дух народного життя. Глядачів не залишили байдужими старовинні обрядові мелодії, танцювальні народні ритми Волині, які лягли в основу вокально-хореографічних композицій ігрового бадьорого «Козачка», веселого життєрадісного «Крутяха», швидкої жвавої «Польки-одиначки», темпераментного стрімкого «Скакунця». Особливе враження справила патріотична вокально-хореографічна композиція «Козаки йдуть» (обробка для хору О. Стадника), з картинами військових ігор, де козаки виконують військово-спортивні вправи зі списами в руках. Водночас, володіючи своїми жанрово-колористичними особливостями, оркестр народних інструментів (керівник О. П’ятачук) захоплював неперевершеними можливостями вишуканого нюансування, виконавського інтонування, а головне - неповторним тембровим національним колоритом.
         Народна пісня – це безцінний скарб українського народу. Зміст на­віть жартівливих пісень завжди має виховну та інтелектуальну глибину. У них звучать ніжність, любов, почуття патріотизму, гумор та інші, прита­манні українцям, почуття. Яскравими прикладами розкрилися жартівлива танцювальна «Якби в лісі гриби не родили» (солістка Алла Блащук), танцювальна «Пасла дівка лебеді», жартівлива «Якби не Маруся» (соліст Іван Місанчук).
       Могутньою кульмінацією концертної програми постала українська історична пісня, присвячена антибільшовицькому опору Холодного Яру, зокрема отамана Чорного Ворона (Івана Чорновуса) (солісти Петро Хемій та Ярослав Дричик). А Гімн ОУН «Марш українських націоналістів» «Зродились ми великої години» О. Нижанківського, на слова Олеся Бабія, прозвучав як гімн непереможного, незламного Украінського Народу!
       Урочистим апофеозом концерту стала нова патріотична пісня «Збираймося, роде! Єднайся, народе!» із солісткою Юлією Шумчук (обробка О. Стадника, аранжування  для оркестру С. Писарського та П. Завади), що підіймає бойовий дух українців, наближаючи нас до такої омріяної Перемоги!
                                                                                                                                                                                  Валерія Бійо