«Волинський Орфей»

         15 травня 2024 року у Палаці культури м. Луцька з нагоди 70-річчя з дня народження, 50-річчя творчості, та 40-річчя діяльності у Волинській обласній філармонії, відбувся ювілейний вечір Народного артиста України Василя Чепелюка.
       Цього незабутнього вечора справжнє благородство найніжнішої кантилени співака, безмежна у своєму багатстві палітра почуттів, емоцій, психологічних нюансів у співі та величезний драматичний талант, принесли справжнє задоволення та стали довгоочікуваним безцінним подарунком усім його численним шанувальникам!
     Концертні номери упродовж усього ювілейного вечора поєднувалися з численними вітаннями та врученням відзнак, серед яких вітання Митрополита Луцького та Волинського Михаїла ПЦУ, заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта, народної депутатки України Ірини Констанкевич, заступниці голови обласної державної адміністрації Мирослави Якимчук, заступниці луцького міського голови Ірина Чебелюк, ректора Лесиного вишу Анатолія Цьося, директора Волинської обласної філармонії С. Єфіменка, який став ініціатором проведення ювілейного вечора. Артист отримав відзнаку від командира 100-ї ОМБр, ГО "Волонтерський Центр Серця Патріотів". 
     Програма концерту різноманітна й цікава, куди увійшли найкращі пісні, різні за характером і неповторним настроєм.
     Окрім творів духовного змісту (молитва Д. Січинського «Хай наповняться уста наші», у виконанні Архієрейського хору «Оранта» та академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії, із солістами - заслуженою артисткою України Галиною Овсійчук та ювіляром; молитви І. Соневицького «Під твою милість», що виконав дует у складі Юлії Єфімчук та Василя Чепелюка, чільне місце посіли пісні самого співака. Творчий доробок Василя Чепелюка охоплює різну тематику, зокрема лірику, громадянські мотиви, любов до рідного краю, України, духовний світ молодої людини. Цінною рисою пісенної творчості Василя Чепелюка є добір поетичних текстів, де вагоме місце посідають поезії вітчизняних авторів, як то Володимира Ткаченка («Душею молодий»), Любові Мілевич («Літа мої»), Миколи Гнатюка («Пробачте, мамо, сивину», Івана Чернецького («Ода Лучеську») та Василя Гея («Щедрість»). Також Миколи Луківа («Матері», у виконанні чоловічого вокального квартету «Акорд» у складі заслужених артистів України Олега Гонтаря, Миколи Палія, Віктора Мрочка, Андрія Зарицького) та Ярослава Андрусяка («Десь на кордоні»), що зворушливо до сліз виконала Уляна Томчук, З непідробною красою душевних почуттів, щирістю, яскравою мелодійністю та глибоким змістом, у виконанні квартету «Акорд» пролунала повстанська пісня, на слова невідомого автора, «Ой, зацвіла біла черемшина», що записана від мами, Анастасії Чепелюк.
      Не менш теплими й щирими оплесками були нагороджені такі легендарні твори, як «Bessame mucho» ("Цілуй мене міцніше") Консуело Веласкеса (соліст Василь Чепелюк, балет – народний аматорський ансамбль бального танцю «Юність» (Керівники Олена та Анатолій Янчуки). Приємним, мелодійним, задушевним теплом віяло від пісні «Три дороги» (Музика Ігоря Перчука, вірш Зеновія Филипчука), у виконанні родинного тріо у складі Ольги Давиденко-Чепелюк, Наталії Кмитко-Чепелюк та Василя Чепелюка.
     Народний аматорський ансамбль народної музики «Волинянка»(керівник - заслужений діяч мистецтв України Віталій Охманюк, є дієвим пропагандистом волинської народної пісні і танцю. Виграваючи свіжими барвами, багатими на невичерпні нюанси, у виконанні ансамблю, разом із солістами Олександром Голощуком та Василем Чепелюком, прозвучала в’язанка козацьких пісень. І, нарешті, яскравою кульмінацією вечора стала цікава й самобутня музична композиція «Золоте весілля» у виконанні Тетяни та Василя Чепелюків у супроводі ансамблів «Волинянки» та «Берегиня», що глибоко полонила публіку щирістю, правдивістю почуттів.
    Тож побажаємо Василю Чепелюку нових мрій і творчих злетів для продовження його славного мистецького шляху. Сподіваємося, що в майбутньому, у рідній мирній Україні, талановитий син Волині ще не раз порадує шанувальників своїми піснями!
                                                                                                                                                                                        Валерія Бійо